Park Przemysłowo-Technologiczny REVITA PARK

Revita(re) – czyli porozmawiajmy o rewitalziacji

Dodaj komentarz

Park Przemysłowo – Technologiczny REVITA PARK jest jednym ze sponsorów IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacyjne Rozwiązania Rewitalizacji Terenów Zdegradowanych”. Konferencja odbędzie się w Chorzowie w dniach 6.10. do 8.10.2015 roku. Celem tego wydarzenia jest prezentacja nowoczesnych rozwiązań technologicznych wspierających rewitalizację terenów poprzemysłowych. Tematem tegorocznego spotkania będzie przekształcenie terenów zdegradowanych w przestrzeń publiczną.

Przestrzeń publiczna ze względu na jej położenie oraz cechy funkcjonalno-przestrzenne jest jednym z ważniejszych elementów stanowiących o atrakcyjności miasta. W miastach historycznie związanych z przemysłem istnieją odizolowane tereny zdegradowane i poprzemysłowe, które obecnie ulegają przekształceniu. Przy czym przekształcenia nie mogą ograniczać się jedynie do materialnego aspektu przestrzeni publicznej, muszą obejmować również jej aspekt społeczny. Pomocnym narzędziem w ich ponownym zagospodarowywaniu jest partycypacja społeczna mająca szczególne znaczenie w procesie rewitalizacji obszarów poprzemysłowych wzbudzających negatywne emocje np. ze względu na silne zanieczyszczenie środowiska. W ramach Konferencji odbędzie się sesja terenowa – objazd terenów przykładowych rewitalizacji: tereny prezentujące dziedzictwo kulturowe i przemysłowe – tereny zanieczyszczone – obszary sukcesji przyrodniczej na terenach zanieczyszczonych – obiekty postindustrialne w tkance miejskiej.

Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach oraz Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego z siedzibą w Lędzinach.

revitare_logo_napis_1_ramka[1]       IETU_logo[1]        logo-B[1]

Z dokładna tematyka konferencji można zapoznać się pod tym adresem:
www.revitare-conf.pl/images/NaszePliki/2015/Conf2015_tematyka_PL.pdf

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s