Park Przemysłowo-Technologiczny REVITA PARK

PODSUMOWANIE I FORUM REMEDIACJI, REWITALIZACJI I ZIELONEJ ENERGII W REVITA PARK – 29.06.2015

1 komentarz

„Tereny poprzemysłowe mogą być przydatne i atrakcyjne” – takim tytułem podsumowała I Forum Gazeta Wyborcza. Zgadzamy się z tytułem i poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie wydarzenia.

I Forum remediacji, rewitalizacji i zielonej energii REVITA PARK zostało rozpoczęte krótkim powitaniem wygłoszonym do przybyłych gości przez Dyrektora Krzysztofa Kowalskiego i Konsultanta Naukowego REVITA PARK dr Błażeja Bzowskiego.
Pierwszy odczyt wygłosił dr inż. Bartosz Kowalski, który jest laborantem w laboratorium technik remediacyjnych w Parku Przemysłowo – Technologicznym w którym odbywało się I Forum. Nasz naukowiec opowiedział przybyłym Gościom o możliwościach analiz jakie można przeprowadzić w laboratorium.

_DSC0179 _DSC0187 _DSC0188

O tkaninie poliesterowej wybarwionej związkami azohydroksychinolinowymi stosowanej jako nowy materiał filtracyjny opowiedział mgr Marcin Szala – doktorant Uniwersytetu Śląskiego.

_DSC0193 _DSC0196

Mgr Karolina Czyż, doktorantka Uniwersytetu Śląskiego w swoim wystąpieniu omówiła nowe materiały sorpcyjne oparte o tlenek grafenu zmodyfikowany za pomocą pochodnych 1,10 – fenantroliny.

_DSC0201_DSC0204

Pan Krzysztof Bryzgalski, Prezes Progressive AeroPhoto opowiedział o tworzeniu map lotniczych terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych wraz z ich praktycznym zastosowaniem w remediacji i rewitalizacji.

_DSC0212 _DSC0214

O fuzjach danych przestrzennych w monitoringu 4D w ostatnim wystąpieniu I panelu dyskusyjnego opowiadał Pan Robert Rutkowski.

_DSC0232 _DSC0242

I tak oto dobiegł końca I panel dyskusyjny. Goście zostali zaproszeniu na przerwę kawową gdzie dalej mogli toczyć dyskusje w kuluarach i odpocząć przed drugim panelem dyskusyjnym.

phoca_thumb_l_11 phoca_thumb_l_12 phoca_thumb_l_13 phoca_thumb_l_14 phoca_thumb_l_15 phoca_thumb_l_16

II panel dyskusyjny swoim wystąpieniem rozpoczął dr Janusz Krupanek. opowiadając o innowacjach w remediacji i rewitalizacji terenów.

_DSC0317 _DSC0322 _DSC0334

Dr hab. Eleonora Wcisło opowiedziała o systemie informatycznym wspomagającym zarządzanie ryzykiem zdrowotnym na terenach zdegradowanych chemicznie.

_DSC0350 _DSC0348

Pan Janusz Kahl – konsul honorowy czterech państw skandynawskich: Danii, Finlandii, Islandii i Szwecji przedstawił perspektywy jakie niesie uczestnictwo w utworzonym SPCT (South Poland Cleantech Cluster) –klastrze ,utworzonym w Polsce na wzór klastrów skandynawskich.

_DSC0362 _DSC0367 _DSC0373

Forum zakończyły występy doktorantów Uniwersytetu Śląskiego Pani mgr Patrycji Marczewskiej, która wygłosiła referat na temat usuwania chlorowych pochodnych związków organicznych występujących w terenach poprzemysłowych,

_DSC0396_DSC0385

oraz Pana mgr Mateusza Pławeckiego, który opowiedział o nowych rozwiązaniach z zakresu materiałów mogacych mieć potencjalne zastosowanie w fotowoltaice.

_DSC0399 _DSC0408

Równolegle z sesją naukową odbyła się chemiczna sesja posterowa doktorantów Uniwersytetu Śląskiego oraz prezentacja możliwości i sprzętu Laboratorium Technik Remediacyjnych.

Zamknięcia I Forum Remediacji, Rewitalizacji i Zielonej Energii dokonał Dyrektor Krzysztof Kowalski, który zaprosił
doktorantów oraz świat biznesu do współpracy z Parkiem.

Zapraszamy również na stronę Parku Przemysłowo-Technologicznego REVITA PARK oraz profil na Facebooku

One thought on “PODSUMOWANIE I FORUM REMEDIACJI, REWITALIZACJI I ZIELONEJ ENERGII W REVITA PARK – 29.06.2015

  1. Pingback: #RazemDlaŚrodowiska czyli jak Laboratorium Technik Remiediacyjnych wspomaga biznes i naukę | Park Przemysłowo-Technologiczny REVITA PARK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s