Park Przemysłowo-Technologiczny REVITA PARK

#RazemDlaŚrodowiska czyli jak Laboratorium Technik Remiediacyjnych wspomaga biznes i naukę

Dodaj komentarz

#RazemDlaŚrodowiska to nasz cykl poświęcony nowoczesnym technikom, które pozwalają na przywrócenie roślinności na terenach zdegradowanych. Ponadto wszystko to pomaga zrewitalizować dany teren i przywrócić mu funkcje publiczną np.jako nowy park, centrum biznesowe lub nowe osiedle.

W ramach naszego Parku Przemysłowo-Technologicznego REVITA PARK działa Strefa Transferu Technologii.Dzięki niej możliwe było powstanie platformy przepływu wiedzy między szkołami, uczelniami, a przedsiębiorstwami, które wspomagają procesy rewitalizacji i remediacji. Centrum całej Strefy stanowi nowocześnie wyposażone Laboratorium Technik Remediacyjnych, które w ofercie posiada następujące usługi: badania gruntów i certyfikowanie terenów, badania jakości wód czy też badania klasyfikacyjne odpadów.

phoca_thumb_l__dsc0114 phoca_thumb_l__dsc0119 phoca_thumb_l__dsc0120 phoca_thumb_l__dsc0122 phoca_thumb_l__dsc0124 phoca_thumb_l__dsc0125 phoca_thumb_l__DSC0217 phoca_thumb_l__DSC0218 phoca_thumb_l__DSC0228 phoca_thumb_l__DSC0229 phoca_thumb_l__DSC0233_1 phoca_thumb_l__DSC0239

Niedawno, w czasie I Forum Remediacji, Rewitalizacji i Zielonej Energii nasz laborant – dr inż. Bartosz Kowalski opowiedział nam szczegółowo o tym jakimi badaniami zajmuje się Laboratorium.

dr Bartosz Kowalski

W ramach działalności laboratorium nie tylko będziemy zajmować się oznaczeniem stężenia standardowych zanieczyszczeń, które prowadzone są w ramach istniejących już laboratoriów środowiskowych (chodzi tu głównie o oznaczanie poziomów metali ciężkich, anionów nieorganicznych, czy też oznaczenia WWA, PCB oraz pestycydów w próbkach wód i gleb). W ramach działalności Laboratorium Technik Remediacyjnych będziemy zajmować się oznaczeniem substancji niewykrywalnych standardowymi metodami i sprzętem. Dzięki dostępowi do nowoczesnych technologii i rozwiązań będziemy mogli oznaczyć stężenie np. związków należących do tzw. grupy „emergingcontaminants”, czyli takich, których obecność w środowisku jest niepożądana i których to obecność należy monitorować. Ponadto w ramach laboratorium możemy oznaczyć stężenie środków opóźniających palenie (flameretardants), których oznaczanie możliwe było do tej pory tylko na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Stworzona Strefa Transferu Technologii pozwoliła nam na utworzenie platformy przepływu wiedzy między środowiskiem biznesowym, a naukowym. W ramach Parku współpracujemy już z Politechniką w Koszycach (Słowacja), Politechnika Śląską w Gliwicach, a także przedstawicielami środowiska biznesowego – Stef-Pol Sp. z o.o. Stefan Opolony, Tractebel Engineering S A, Energia Plus Beata Nikiel, Quest Investment Sp. z o.o.

_DSC0254 _DSC0256 _DSC0258 _DSC0260 _DSC0263 gosc1 gosc2 gosc3 zaint1 zaint2 zaint3 zaint4dodaj1dodaj2dodaj3

Park zapewnia również możliwość korzystania z różnego rodzaju usług biznesowych, w tym doradczych, finansowych i księgowych, obsługi prawnej, obsługi w zakresie prowadzenia analiz rynku i badań marketingowych, tworzenia warunków do udzielania wsparcia finansowego dla nowych inwestycji, w tym ze środków pomocowych Unii Europejskiej. Istniejąca Strefa Transferu Technologii to obszar wspomagający działalność biznesową i naukową. W ramach współpracy ze Strefą istnieje możliwość prowadzenia własnych badań przy wsparciu REVITA PARK, organizacji konferencji i szkoleń z zakresu rewitalizacji, remediacji, szkoleń biznesowych, naukowych. Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy na stronę internetową REVITA PARK – zakładka Strefa Transferu Technologii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s